background image

Arhitektuurne lahendus

Hoonestatav ala asub kesklinna piiril Järvevana tee ning Pärnu mnt vahelisel alal, endisel Tere Tallinna Piimatööstuse territooriumil. Kaks kõrghoonet, Lelle 22 ärihoone ja Lelle 24 büroo- ja eluhoone, on omavahel ühendatud teise korruse tasapinnas asuva galeriiga, mille peale on kavandatud puhkeala ja laste mänguväljakud ning maa-alune ühtne kahekorruseline autoparklaga.
Projekteeritud kõrghoone asub võrreldes teiste detailplaneeringus ette nähtud hoonetega rohkem ala sügavuses, jäädes nii eemale mürarikkast Järvevana teest. Kõrghoone põhimaht on kirde-edela suunaline risttahukas. Tänu sellisele orientatsioonile on tagatud hea valgus kõigis hoonesse projekteeritud elu- ja bürooruumides.
Madalam, kahekorruseline maht ulatub Pärnu maantee poole kuni kinnistu piirini. Hoone teise korruse tasand on üle parkimishoonet läbiva tänava ühendatud Lelle tn 22 teise korrusega, luues nii tervikliku, kahel kinnistul paiknevatest hoonetest ansambli.
Hoone paigutamisel krundile on järgitud detailplaneeringuga kehtestatud tingimusi. Ühtlasi on silmas peetud seda, et tulevikus oleks võimalik alale ehitada kaks lisakõrghoonet.

Lelle 22 on 14-korruseline büroohoone. Büroohoone fassaad on lahendatud kaheosalisena – kaldne, Järvevana tee poole avatud ja sellega külgnevad fassaadid on ette nähtud struktuurklaasseintena. Hoone muud fassaadid on kaetud komposiitplaatidega, moodustades nii Lelle tn 24 elamu-büroohoonega ühtse terviku.

Lelle 24 on 16-korruseline elu- ja büroohoone. Hoone konfiguratsioonis on silmas peetud keskkonda sobitust ning haakumist piirkonda plaanitud linnaliku kontekstiga.
Elu- ja büroohoone esimesele korrusele on kavandatud  büroopind ja kahe sissepääsuga esinduslik vestibüül. Hoone teisest üheksanda korruseni on kavandatud büroopinnad. Kümnendast viimase korruseni on aga eluruumid, sealhulgas avarate terrassidega luksuslikud korterid viimasel kahel korrusel.

Liikluse lahendus

Detailplaneeringu põhjal ehitatakse osaliselt välja kaks uut liikluspinda: Lelle tänav ja Piima tänav. Lelle tänav rajatakse Pärnu mnt ja Kohila tn vahele (väljasõiduga Järvevana teele) ning Piima tänav Pärnu mnt ja Lelle tn vahele. Piima tänava ja Pärnu maantee ristumiskohta rajatakse fooriristmik.
Praeguses detailplaneeringu realiseerimise järgus ehitatakse välja Lelle tänava osa kuni Lelle 24 krundini (kaasaarvatud) ja Piima tänava osa kuni Piima tn 4 krundini (kaasaarvatud). Nimetatud tänavaid hakkab ühendama Lelle tn 24 ja samas ehitusjärgus rajatava parkimismaja (Piima tn 4) alt kulgev liikluspind.

Hoonete arhitekt on Ignar Fjuk.

Hoonete energiaklass on B.

Hoonekarkass

Korterelamu kandekarkassi moodustavad peamiselt monteeritavad raudbetoonelemendid. Välisseina moodustavad 3-kihilised paneelid, milles on vahel soojustust 150 mm.
Välisseinad kaetakse komposiitplaatidega.
Vahelaed on monteeritavatest 265 mm paksustest õõnespaneelidest, heliisolatsioonikihiks on 50 mm paksune vahtpolüsterool, millele valatakse 50–70 mm betoontasanduskiht.
Kandvad siseseinad on raudbetoonpaneelidest paksusega 180 mm. Korterite vahelised mittekandvad seinad: Aeroc-plokk (Classic või Element) 150 mm / õhkvahe 20 mm / mineraalvill 30 mm / Aeroc 100 mm.
Korterisisesed vaheseinad on metallkarkassil kahekordsetest kipsplaatidest mineraalvillast täidisega (66 mm).

Katus

Katuse konstruktsiooni moodustavad 265 mm õõnespaneelid, mis kaetakse aurutõkkega, soojustus 250 mm ja peal on SBS-kate.

Trepid

Hoonete sisetrepid on monteeritavad raudbetoontrepid, mis on kaetud tolmutõkkega.

Avatäited

Puit-alumiiniumaknad, kolmekordse klaaspaketiga, avanemine projekti kohaselt.
Elamute peavälisuksed on alumiiniumkonstruktsioonis, klaaspaketiga.
Tehniliste ruumide uksed on metallist.
Korterite välisuksed on spoonitud, helikindlad (55 dB) ja tulekindlad (EI30) puituksed.
Korterite siseuksed on puitkonstruktsioonis tammespooniga sileuksed. Uksi saab tellida standardlahendustes olevate parkettidega sarnases toonis.

Laed

Trepikodade laed on viimistletud raudbetoonlaed, koridoride laed on kaetud kipsplaatripplaega ja viimistletud.
Korterite laed on õõnespaneelidest vahelaed, mis on viimistletud vuukidega ja värvitud valgeks. Korterilagede osades, kus paiknevad ühendused (ventilatsioonitorud, kaablid jm) on ehitatud kipssirmid või toodud lagi paneelidest allapoole ja viimistletud.
Sanitaarruumidel on valged kipsplaatidest ripplaed.
Tüüpkorruse lae kõrgus on 2,7 m
15.-16. korruse lae kõrgus on 3,1 m

Põrandad

Tehniliste ruumide põrandad on tolmutõkkega kaetud betoonpinnad.
Hoone üldkasutatavate ruumide põrandad kaetakse keraamiliste plaatidega.
Korterite põrandatel on naturaalne 14 mm ujuva paigaldusega tamme laudparkett vastavalt valikule. Parketiga sobivas toonis naturaalse spooniga põrandaliist kõrgusega 58 mm.

Sanitaarruumide põrandad on kaetud keraamiliste plaatidega vastavalt valikule. Märgades ruumides on põrand varustatud elektriküttega.
Majandusköökide põrandad on kaetud keraamiliste plaatidega vastavalt valikule.
Esikute põrandad on kaetud keraamiliste plaatidega.

Sarjanimi: Metallica
Seinaplaadi mõõt 30×60
Põrandaplaat 10×10

Sarjanimi: Natural
Seinaplaadi mõõt 40×57
Põrandaplaat 19×57

Sarja nimi: Alaska
Seinaplaadi mõõt 25×37,5
Põrandaplaat 25×25

Seinad

Trepikodade ja koridoride seinad värvitakse heledates toonides. Korterite muude ruumide seinad värvitakse heledates toonides, värvitoone on võimalik valida A-alusvärviga toonide hulgast. Korterite sanitaarruumide seinad kaetakse keraamiliste plaatidega vastavalt valikule.

Sanitaartehnika

Villeroy & Boch, Omnia sarja seinapealne WC-pott ja valamu (600 × 480) jalaga
Hansgrohe Focus E2 segistid ja dušilift
Balteco, Primo sarja vann
IFÖ Solid ilma aluseta dušinurk

Terrassid

Terrassid on kaetud laudisega.

Liftid

Liftide tüüp on Kone EcoSpace või analoog. Kolm lifti.

Tehnilised süsteemid

Küte

Hoonet köetakse kaugküttel põhineva keskküttesüsteemiga hoone soojasõlmest.
Küttesüsteemi püstikud on paigaldatud hoone šahtidesse. Radiaatorite jaotustorustik asub põrandakonstruktsiooni sees.
Küttekehad on terasplekist radiaatorid, vannitubades on elektripõrandaküte.
Küttemõõdikuid igal korteril eraldi ei ole.

Ventilatsioon

Kõikidesse korteritesse on plaanitud korteripõhine mehaaniline sissepuhke-väljatõmbesüsteem. Ventilatsiooniseadmed on varustatud kõrge kasuteguriga (80%) vastuvooluplaatsoojusvahetitega. Seadmetes on elektrilised küttekalorifeerid.
Ventilatsiooniseadmed paiknevad üldjuhul sanitaarruumides.

Vesi, kanalisatsioon

Tarbevesi soojendatakse katlaruumis paiknevates boilerites.
Igal korteril on eraldi külma- ja soojavee arvestid ripplae taga. Arvestid on kaugloetavad.
Pesumasina ühenduste ettevalmistus on teostatud plaani kohaselt sanitaarruumis või majandusköögis.

Elektripaigaldis

Sanitaarruumidesse ja esikutes on paigaldatud kipsripplaed, valgustitega.
Tubades on olemas valgustite kaabeldus, valgustid paigaldab korteriomanik.
Pistikupesad ja lülitid: Schneider, Sedna sari.
Arvestid asuvad esimesel korrusel eraldi kilbiruumis.
Korterites on süvistatud jaotuskilbid.
Pistikupesade asukohad vastavalt projektile.
Korterite välisustel on videofonosüsteem ja valvesignalisatsiooni kaabeldus.
Telefoni- ja andmeside kaabeldus: Cat 6.